Seth Rogent szerintem senkinek sem kell bemutatni. Ha valaki egy Seth Rogen-filmre ül be, az körülbelül be tudja lőni, hogy milyen filmre is számíthat. Ugyan ez a helyzet a Virslipartival is. A film címe már a 2007-es Superbad – avagy miért ciki a szex? című vígjáték forgatása óta megvolt. Aztán évről évre (és vicces cigiről vicces cigire) egyre jobban körvonalazódott a film ötlete, majd egyszer csak összeállt.
Frank többi virslitársával él együtt egy zacskóba egy hipermaketben és csak két vágya van: hogy minél előbb megvegyék, hogy ezzel a kajamennyországba kerüljön és hogy ezt a mellette levő csomagban található szerelmével – aki, egy buci – élhesse át. Ám hamar rá kell döbbenniük, hogy ez az egész csak egy okos hazugság és a boltból kimenve csak a kín és a halál vár rájuk…
Ha nem tudtam volna az előzetese előtt a készítők személyét, minden bizonnyal az első tippem lett volna Rogen és alkotótársai, mert nem kérdéses, hogy ekkora ökörséggel csak ők tudnak előállni. Ökörség ugyan, de másfelől viszont remek ötlet.
Ha többször, többféleképpen eljátszottak már ezzel a gondolattal (legutóbb az Universal stúdió A kis kedvencek titkos élete című animációsfilmmel), akkor miért ne tennék meg ezt olyannal, ami életünk működésének létfontosságú szerepét tölti be: az élelmiszerekkel.
Itt is felmerül a kérdés, mint a már említett állatos mesénél, hogy működő képes tud-e maradni az alapkoncepció a két perces előzetesen túl is? A válasz: igen, mivel a 89 perces játékidőt remek ötletekkel tudták kitölteni, mondanom sem kell, legtöbbször erősen korhatáros agymenésekkel, amivel méltóképen megérdemeli az egyik legmagasabb korhatár-besorolást.
Igaz, maga az alapötlet csupán 10-20 percig működőképes a káromkodó és legtöbbször szexuális töltetű dumákkal megspékelt élelmiszerekkel, ám a cselekmény bonyodalma után átvált a film egyfajta road moviera, ami szintúgy pazar módon működik, köszönhetőn a készítők elmés helyszínválasztásainak.
Seth Rogen és csapata szerencsére mindig be tud dobni valami váratlan dolgot, ami zökkenőmentesen viszi tovább a cselekményt, hogy a végéhez érve szinte teljesen elguruljanak a gyógyszerek és tényleg valami zseniális állatságba forduljon át a finálé, amire még a sokat tapasztalt filmnéző se biztos, hogy teljes mértékben fel van készülve.
Jó volt látni, hogy a Seth Rogen – Evan Goldberg páros (Itt a vége) ezúttal a Thomas, a gőzmozdonyokat rendező Greg Tirnannak, valamint a Shrek 2-t és a Madagaszkár 3-at készítő Conrad Vernonnak adták át a direktori széket, ahol teljes mértékben elszabadulhattak.
A szinkron-szereplőgárdát pedig elég csak felsorolni, és már abból látszik, hogy mennyi sztár képes volt elszabadulni, csakúgy, mint a készítők: Seth Rogen, Kristen Wiig, Jonah Hill, Danny McBride, James Franco, Michael Cera, Craig Robertson, Paul Rudd, Edward Norton, Salma Hayek és Bill Hader.
A Virsliparti ismételten bebizonyította, hogy Seth Rogen és csapata remekül ért a felnőttek szórakoztatásához, akár egy animációsfilm segítségével is. A poénok ismét elszálltak, őrülten zseniálisak és sokszor tabudöntögetőek, valamint az eszméletlen eredeti szinkron magyar változata is parádésra sikeredett.
8/10